WestCup

WstCup_2015_H45Na konci prázdnin jsem vyjel na západ, kde se ve dnech 28. – 30.8. konal West Cup. Centrum závodu bylo na okraji města Nejdku. Na louce bylo parkoviště, shromaždiště a ubytování ve stanech a cíl sobotní a nedělní etapy. Pořadatelé zajistili výborné občerstvení. Jediným mínusem byla jedna veřejná sprcha. Takže když to shrnu skoro ideál, tak jak jsme byli zvyklí z předchozích závodů. Navíc je odsud nádhernývýhled na Krušné hory. V pátek se začínalo sprintem ve městě. Očekával jsem nudný sprint, ale opak byl pravdou. Bylo zde dost voleb postupů a tak nebylo snadné se vyvarovat chybám. V sobotu se běžela klasika. Terén nebyl jednoduchý, ale ani velmi obtížný. Proto bylo důležité udržet koncentraci po celý závod. V neděli se běžela klasika s volným pořadím kontrol. Na startu jste si mohli vypůjčit fixku a namalovat si postup. Je těžké skloubit všechna kritéria (aby to bylo: krátké, malé převýšení, rychlý postup na kontrolu se snadnou dohledávkou) Podívejte se na přiloženou mapu a můžete si zkusit běhen dvou minut vybrat ideální postup.

Přihlásil jsem se místo do kategorie H55 do H45. WestCupu jsem si chtěl pořádně užít. A taky jsem si ho užil. Na pátečním sprintu jsem pomalu vyrazil. Ale bylo to málo platné. Opičit se po soupeři, který jde do kufru, za to bych pokáral i závodníka s H12. Ostatně vyskytly se další chyby a chybičky. Jen díky tomu že i další závodníci více méně chybovali, nebyl výsledek katastrofou. V sobotní klasice jsem začal vlažněji (4 min. chybička), ale pak se mi dařilo. Na moje poměry rychlý běh, dobrá dohledávka (někdy s kouskem štěstí). V neděli jsem nastoupil na skorelauf s předsevzetím, namalovat si trať a vyrazit. Jenže hned po startu jsem změnil plán a to samozřejmě k horšímu. Na trati jsem vyrobil několik chyb. Po doběhu jsem si říkal že je vše ztraceno. Nebylo. Soupeři se také chybám nevyhnuli.

Moje výslekdy:
1 etapa 23/28
2 etapa 15/32
3 etapa 19/33
Celkově 17 z 26 (absolvovali všechny etapy) celkem se v kategorii účastnilo 35 závodníků.

Je radost účastnit se závodů, se zajímavou mapou. Navíc ochotní pořadatelé vám dávají možnost zažít výjimečný pocit, že závody pořádají pro vás a ne pro zisk. Nezbývá než dodat za rok doufám na shledanou (klidně i na stejné mapě).

Láďa