Veterán Cup 2018

Veterán Cup 2018 (3-denní závody) = pořadatelé z OB Vamberk a OB DDM Kostelec nad Orlicí = Pěkné prázdninové závody
Každým rokem se snažím vybrat si hezké prázdninové závody, kde by vládla pohoda a pro pořadatele je velmi důležitá spokojenost závodníků. Toho se nám zde dostalo v plné míře. K tomu byly připraveny hezké tratě (lesní sprint a dvě klasiky). Lesní sprint (Podhorní Mlýn) byl v terénu s četnými terénními tvary, závěr závodu se běžel na louce. Škoda nezajímavého závěru, který se běžel na louce. I přesto mi to přišlo mi to lepší a zajímavější než městský sprint. V sobotu a neděli jsme se přesunuli do Brumbárova. Terén je s minimálním převýšením s hustou sítí komunikací. Pro mne bylo nejtěžší vyrovnat se porostovou členitostí – to mi dělá vždycky velké problémy.
Závodu se zúčastnilo 6 závodníků z našeho oddílu a jedna divačka (Agátka) která držela malé palečky svojí mamince. Začátečníci a marodící Vlaďka (ještě nemá v úplném pořádku operované koleno) statečně bojovali s mapou a nástrahami terénu. Výborný výsledek podala Iveta Nesrovnalová. Po dvou etapách měla malý náskok v kategorii D21B. Bohužel se na začátku třetí etapy nevypořádala tak dobře s mapou jako ve dvou předchozích etapách. V druhé polovině závodu zabojovala a udržela si hezké druhé místo. Já jsem běžel v kategorii H60. Po vyrovnaných výkonech (3 x druhý) jsem skončil na druhém místě. Během závodu se mi sice podařilo vyrobit několik chyb, které pramenily hlavně ze špatně realizovaných postupů.
Během závodu bylo pěkné počasí. Na shromaždišti vládla pohoda a klid. Dokonce i ve večerních hodinách, což je v poslední době na vícedenních závodech vzácností. Tři stánky s pivem. Kvalitní občerstvení s rychlou obsluhou a navíc s nízkými cenami.
Za mne bych dal pořadatelům jedničku.