Velikonoční trénování na Havlíčkobrodsku


Plánované závody Velikonoce ve skalách, kam jsme před vyhlášením nozouvého stavu měli namířeno, byly bohužel zrušeny. Protože krásné počasí orienťáky láká vyrazit do lesa, uspořádali jsme v okolí Brodu alespoň 2 samoobslužné tréninky – 1) Ivča + Jarda postavili trénink na mapě Žižkova studánka u Lučice, 2) Vlaďka postavila trénink na mapě Pod Uchem u Lipnice.

Trénink na Žižkově studánce byl pojatý jako zkrácená klasika o vzdálenosti 5 km a 13 kontrol. Kratší varianta 3 km / 10 kontrol. Terén mírně zvlněný. I přesto, že v prostoru tréninku bylo několik pasek, co nejsou na mapě, všichni běžci si s tím poradili a kontroly našli. Pochvala všem zúčastněným: všichni Slavíčkovi, L+L Bláhovi, Vlaďka, Láďa + Dana, mamka Irena a ségra Linda Královy.Trénink na Lipnici byl typově krátká trať o vzdálenosti 3,3 km a 17 kontrol, převýšení 135 m. Nových pasek zde bylo o něco více než v Lučici, ale Vlaďka je svědomitě naštěstí zakresila do mapy. Bylo potřeba si hodně pohlídat dohledávky a zpomalit, protože v kamenitém terénu nebo v hustém lese vede nepozornost ke ztrátě kontaktu s mapou. I když jsem si v lese pobyla dost dlouho, některá místa jsem doslova několikrát pročesávala, trénink se mi běžel fyzicky dobře. Jára si trénink taky pochvaloval.

V téhle době o-běžec ocení hlavně čerstvý vzduch, kterého se v lese může svobodně nadechnout. Už abychom si mohli v lese i zazávodit.

Ivet Nesrovnalová