Úspěch na Mistrovství Jihočeské oblasti na krátké trati

Dne 7. dubna jsme se zúčastnili Mistrovství oblasti Jihočeské oblasti na krátké trati. Závody Jihočeské oblasti lze označit jako komorní s přátelskou atmosférou, s pocitem že závod je připravovován právě pro Vás. Tato milá a domácí atmosféra mi na větších závodech schází.
Mapa Kozí hrádek je malinkatá mapa protkaná spoustou cest. Jedinou záludností v rovinatém terénu je řada prohlubní. Navíc se můj pohled na klasifikaci porostů od mapařova v některých částech lišil. Pak řadu postupůjsem musel řešit azimutem a krokováním. No ale ruku na srdce kdo z Vás dneska používá krokování. Většinou spoléháme na dokonalost zmapování porostů a vrstevnice. Krokování se mi vyplatilo. Párkrát jsem se dostal do místa, kde podle azimutu a vzdálenosti měla být kontrola. Zastavil jsem se. Jáma nebo prohlubeň v lese kde je podrost vysoký pod kolena není moc vidět. No ale když jste si jisti, že jste na místě, pak ztráta na dohledávce je minimální.
Na závod jsme přijeli ve složení Vlaďka Fencíková, Iveta Králová a Já (Vladislav Hrstka). Na závod jsme se těšili. Počasí bylo ideální. Parkování, občerstvení, start, cíl, louka na hraní pro děti. Vše v dosahu (do 150 m z paroviště). U občerstvení jste si hmohli dát vynikající kávičku. S terénem a soupeři jsme se poprali a nakonec jsme přivezli vynikající výsledek. Tři závodníci a všichni jsme se umístili na stupních vítězů:
D21C
2. Králová Iveta
3. Fencíková Vladislava
H55
2. Hrstka Vladislav