Mistrovství oblasti na klasické trati.

V sobotu 16.6.2018 se členové našeho oddílu zúčastnili oblastní mistrovství na klasické trati v Chotěboři. Závodilo se na mapě Alka 10. Centrum závodu bylo v areálu firmy Alka. Bylo zde dost místa na parkování, našlo se i trochu stínu pro závodníky. Příjemně ne překvapilo dobré a rychlé občerstvení. Velice sympatická byla i vzdálenost na start a z cíle. Navíc se šlo celou cestu ve stínu lesa. Jediné co by mohli pořadatelé pro příště vylepšit k úplné dokonalosti je zvýšit počet lavůrků na mytí.

Závod proběhl v typickém vysočanském terénu. Navíc se zde vyskytovala řada skalek. Stavitel se musel vypořádat se dvěma omezeními. Prvním byl zakázaný prostor kolem údolí Doubravky. Bohužel je zde mnoho skalek a dalších zajímavých partií. Druhým omezením je železnice, protínající mapu. Při návrhu tratí vznikl úzký doběhový koridor, kterým končila závod většina závodníků. To osobně vidím jako menší nedostatek.

Z našeho oddílu se nejlépe na mistrovství oblasti umístily:

  • 2. Hanka Culková (D21C),
  • 3. Nelka Honzáková (D10)
  • 3 Jana Honzáková (D35).

Pokud se Haně Polednové (RUZ) podaří dobře zaběhnout na H.S.H. Cupu a posune se v ratingu do 200 místa, postoupila by na MČR na klasice Hanka přímo z oblastního mistrovství. Tak jí nezapomeňte držet palce.