Jak to vidí Pépa – INOV Cup (ŽA, ŽB, 8. a 9. závod LV)

Závody se konaly 6. a 7. června v obci Štěměchy u Třebíče. Vyrazili jsme jako obvykle v silné sestavě Vlaďka, Ivča, Pepa & Hanka (ta jen v sobotu). Vůdcem smečky jsme jako obvykle zvolili nejvyššího v rankingu a stejně jako jindy jsme se cestou několikrát ztratili – objížďky byly úplně všude, autoatlas od Míly se opět hodil! Nebe bylo bez mráčku, 30° ve stínu, počasí jako stvořené pro běhání.

Hodnocení zázemí na schromaždišti:
Značení parkoviště 3/5, Studené sprchy 4/5, Spíkr 5/5, Tučné občerstvení 1/5, Točená kofola 0/5, TOI-TOI Servis 5/5, Vyhlašování výsledků 5/5
Celkový dojem: 66% (Na hodnocení se podepsala hlavně nutnost prezentace do 11:00 a uzávěrka přihlášek 14 dní předem.)
Hodnocení terénu:
Bílej les si představuji jinak, samej hnustník a větve, jen elita dokázala jít líp jak 10/kilák. V mapě schválně nebyly zakresleny vývraty, aby jsme to neměli tak jednoduché…příště mohou vypustit kameny, krmelce, nebo vrstevnice. Mapa seděla ale formát A3 je dost nepraktický.

Výkony v sobotu
Bojovali jsme hlavně sami se sebou než se svými soupeři, v takovém počasí by běhání měli zakázat a přehnaně teplé pití v cíli zrovna tak 🙂
Nejlépe se umístila Hanka C., která po dlouhé pauze začala opět jasně dominovat ve své kategorii a navázala tak na své uspěchy z dorosteneckých kategorií. Ivča s Vlaďkou doběhly na velmi pěkném 4. a 5. místě z 17. Pepa ztratil 40 minut na vítěze ale do limitu to stihl.

Výkony v neděli
Startovalo se klasicky od deseti, nebylo takové parno a na výsledcích se to odrazilo. Ivča letěla jako vítr, na každé kontrole si řádně srovnala mapu a skončila na krásném 3. místě. Vlaďce se nevydařila čtvrtá kontrola a doběhla jako „Sedmá z devíti“. Pepa ztratil pouhých 10 min na vítěze a očekává hodně bodů z rankingu.

Cestou ze závodů jsme si zasloužili zmrzlinu, kafíčko a masovou směs s rejží…

PS: Nezapomeňte se přihlásit na poslední oblastní závody jarní části LV, přebor oblasti na dlouhé trati, které pořádá příští sobotu Jindřichův Hradec. Klub JHB vás potřebuje, proto tvrdě trénujte a množte se!