Jak to bylo na Východkách 2017? Deštivo!

V první zářijový den jsme (Anička) s Vlaďkou vyrazily na první etapu třídenních závodů Ceny východních Čech, která se konala v nedaleko obce Pustá Kamenice.

Přestože od rána pršelo, doufaly jsme, že se počasí „vybere“ a na etapu již nebude deštivo. To se bohužel zcela nesplnilo a kromě toho, že déšť před naším startem značně zesílil, začal ještě vát poměrně intenzivně studený vítr. Nicméně jsme se odvážně vypravily do lesa, obě zavodíce v kategorii D21B. Na plánu byla krátká trať. Já jsem byla promoklá již během cesty na start, což v průběhu závodu značně usnadnilo volbu postupů- jít či nejít mokrým hustníkem.. Vlaďka na tom byla podobně.  Obě jsme rovněž během závodů postrádaly brýle, které z důvodu počasí nebylo možné nosit. Zatímco Vlaďka neviděla do mapy, já jsem si pár pařezů spletla s kontrolou :-).  Z lesa jsme se však obě vrátily a závod úspěšně dokončily. Po vyždímání všech částí oblečení jsme usoudily, že vzhledem k venkovní teplotě (10 st.) a nelepšícímu se počasí vyrazíme přespat zpět do HB.  Pán, který nám přislíbil hlídání stanu nám na cestu daroval pěkný hříbek, který našel během závodu. 🙂Ráno jsme se vybaveny sněhulemi a zimní bundou vypravily na druhou etapu. Brodské řady se rozšířily, neboť se zúčastnil i Danek Hrstka s Martinkou v OPEN a P kategorii.

Po příjezdu na shromaždiště nám pán, co nám daroval hříbek, oznámil, že v noci při silném vichru nám málem uletěl stan (i přesto, že byl zakolíkovaný), ukotvil jej však ke svému autu, takže jsme se s quechou opět šťastně shledaly. Na plánu byla klasika, v naší kategorii 7,7 km s 190 m převýšení.

Vlaďce trať sedla a zdolala ji v pěkném čase. Mně sedla o trochu méně, když jsem si u 9. kontroly (z 15) říkala, že už nemůžu, zjistila jsem při pohledu na mapu, že se nacházím na opačné straně mapy než je cíl :-). Obě jsme však ocenily, že nepršelo ani nefoukal vítr. Po doběhu jsme si za odměnu koupily v obchodě na shromaždišti pěkné botky a vzhledem k předpovědi hlásající 8 st. v noci vyrazily opět do HB.

Třetí den byla na plánu zkrácená trať. Ačkoliv dle předpovědi nemělo pršet, déšť se opět přihlásil o slovo. S deštěm jsme se však vypořádaly a závod jsme obě zdárně dokončily, celkově jsme se v D21B umístily Vlaďka na  10. a já na 12. místě.

Pak už nezbývalo než sbalit stan a vydat se zpět do HB.

Výsledky E1, E2, E3.